Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında saat kulesi önünde denetim yapan polis ekiplerini selamlayarak işlerinde kolaylıklar diledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, salgını biran önce atlatabilmemiz için herkesin üzerine büyük görevler düştüğünü söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde gazetecilerle bir araya geldi. Aşgın yaptığı açıklamada vatandaşlara çağrıda bulunarak “Zor günleri atlatmak için hepimize görev düşüyor” dedi.

Aşgın “Tüm dünya acı bir sınav veriyor. Yakınlarımızı hemşerilerimizi kaybediyoruz. Bu anlamda devletimiz üzerine düşeni yapıyor; ancak en büyük görev de halkımıza düşüyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralına dikkat edecek olan hemşehrilerimizdir. Dünya, tarih boyunca buna benzer birçok sınavdan geçti. Allah’ın izniyle bunu da atlatacağız. Bugünlerde samimi bir gayretle birbirimize destek olmanın yanında birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla hareket etmek de çok önemli. Herkes üzerine düşeni yaparsa sıkıntının büyümeyeceğini bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.

Çorum Belediyesi’nin koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli çalışmalara imza attığını belirten Aşgın, “Geçtiğimiz günlerde 32 aracı filyasyon ekibine tahsis ettik. İkinci defa esnafımıza alışveriş çeki vererek zor günlerinde onlara destek olmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

You may also like

More in Eğitim