Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi hemşehrimiz Av. Fatih Maden’in A Milli Futbol Takımı’nın bir maçını Çorum’da oynamasına yönelik davetini TFF yönetimine iletmesi amatör spor camiasında olumlu karşılandı.

Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ferhat Arıcı, bu çağrıyı amatör spor camiası olarak gönülden desteklediklerini açıkladı.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Arıcı şu ifadelere yer verdi: “Bakanlığımız ve belediyemizin yapmış olduğu yatırımlarla bir “Spor Şehri” olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Çorum’a, sahip olduğu UEFA standartlarındaki stadyumda Milli Takımımızı ağırlamak gerçekten çok yakışacak ve bizler için de bu organizasyon büyük bir onur olacaktır. Milli Takımlarımız düzeyinde sporun pek çok branşında uluslararası müsabaka takvimine bu şekliyle Çorum’un dahil edilmesi şehrimizin sportif başarısına çok büyük bir ivme kazandıracak, bilhassa altyapı çalışmalarını motive edecektir. Bizler de Çorum ASKF olarak amatör sporun her branşında şehrimizi daha yukarı noktalara taşıma gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda amatör camiada birlik ve beraberliği perçinleyerek sporu bir kültüre dönüştürecek şekilde bilimsel yöntemlerle destekleyerek bilinçli ve sağlıklı spor yapılmasını sağlamak amacıyla çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu çerçevede sayın Fatih Maden’i bu duyarlılığı ve çabasından dolayı tebrik ediyor, bu ve benzeri tüm girişimlerde Çorum ASKF olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiriyoruz.”

You may also like

More in Gündem