“Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi tarafından bisiklet ve scooter turu düzenledi. Program sonunda çekilişle 5 kişiye bisiklet hediye edildi.

Kültür Park’ta başlayan bisiklet ve scooter turu Kadeş Barış Meydanı’nda sona erdi. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor il Müdürü Haşim Eğer programda yaptığı konuşmada, Çorum’da sporun gelişmesine ve sporculara destek veren Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. Eğer, “Çorum Belediyesi, sporu Çorum’da yaşam biçimi haline getirmek hedefiyle spor tesislerini yaygınlaştırmak adına büyük çaba göstermektedir.  Bu çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Çorum’un bisiklet şehri olma noktasında yaptıkları çalışmaların amacına ulaştığını ifade etti. 1,5 yıl önce ÇORBİS’i Çorum’a kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, “19 bin ÇORBİS üyesine ulaştık. ÇORBİS’i ulaşım aracı olarak kullanmayı tercih eden 19 bin üyeyi tebrik ediyorum.  Çorum’da ÇORBİS istasyon ve bisiklet sayını artıracağız ve şehrimizi bisiklet şehri haline getireceğiz” dedi.

ÇORBİS’in yanı sıra elektrikli scooter uygulamasının da ilgi gördüğünü dile getiren Başkan Aşgın scooter sayısını artıracaklarının da müjdesini verdi. Aşgın, “İlk etapta 50 adet scooter hizmete sunmuştuk.  Yaklaşık 1 hafta sonra bu sayıya 50 scooter daha ilave ederek scooter sayımızı 100’e çıkaracağız” dedi.

Başkan Aşgın, aşkla, muhabbetle, tevazu ve samimiyetle Çorum’a hizmet etmeye, gönülden gönüle yollar ve köprüler kurmaya devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar arasında yapılan çekilişle 5 kişiye bisiklet hediye edildi.

Bilal Özçetin, Beytullah Çelikbaş, Mustafa Çetinkaya, Rabia Öncül ve Arslan Çelik bisiklet kazanan talihliler oldu.

 

You may also like

More in Gündem