Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı Ziyaret Ettiler

Kardeş ülke Azerbaycan, Ermenistan’a karşı verdiği mücadelede kendilerine destek olan Çorum halkını unutmadı. Azerbaycan Dış İlişkiler Araştırma Merkezi Genel Başkanı Samir Adıgözelli, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı ziyaret etti. Adıgözelli, Çorum halkına teşekkür etti.

Azerbaycan Ordusu’nun zaferi ile sonuçlanan 2020 Dağlık Karabağ Savaşı’nda Türk halkı Azerbaycan’ın yanında olmuştu. Çorum Belediyesi de şehri Azerbaycan bayrakları ile donatarak bu mücadelede tarafını belli etmişti.  Azerbaycan heyeti kendilerine verilen destek için Çorum halkına ve Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Azerbaycan Toplumsal Siyasal Uluslararası Araştırmalar Merkezi (İSBAM) Genel Başkanı Samir Adıgözelli, Dış İlişkiler Departman Müdürü Şahin Hasanov, Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı İrfan Ermiş, ASİMDER yönetim kurulu üyeleri Alaattin Engin ve Murat Çiğdem’in yer aldığı heyet Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı ziyaret etti.

Heyetin başkanı Samir Adıgözelli, Başkan Yardımcısı Turhan Candan’a,  Karabağ savaşında Azerbaycan zaferinin sembolü olan Har-ı Bülbül çiçeği motifli dokuma ve rozet hediye etti. Adıgözelli, sadece Dağlık Karabağ’daki Şuşa bölgesinde yetişen Har-ı Bülbül çiçeğinin Azerbaycan Türküleri’nin Ermenistan’a  karşı verdiği mücadeleyi simgelediğini ve kendileri için büyük bir anlamı olduğunu söyledi.  Başkan Yardımcısı Turhan Candan da anlamlı hediyeden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Samir Adıgözelli, Azerbaycan’a verdiği destekten dolayı teşekkür etmek için Çorum’a geldiklerini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da açıklamasında kardeşlik sürecini pekiştirecek etkinliklerle her zaman Azerbaycan’ın yanında olduklarını belirtti. Candan, “Füzuli şehrini kardeş ilan etmiştik bundan sonra da birlikteliğimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz. Azerbaycanlı kardeşlerimizle hep birlikte daha güçlü bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyeceğimizi ümit ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem