Sağlık Çalışanlarının Yeni Yılını Kutladı  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı 112 telsizinden anonsla sağlık çalışanlarının yeni yılını kutladı. Anonsla sağlık çalışanlarına seslenen Bakan Koca, “Umarım 2021 yılı salgını bitirdiğimiz yıl olur. Biz sağlık çalışanları, sağlığın güvencesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 112 Komuta Merkezinde telsizden anons yaptı. 2020 yılının sağlık çalışanları açısından önemli bir yıl olduğunu ifade eden Koca “2021 yılına ülkemize, milletimize ve insanlığa huzur, hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

112 çalışanlarının özellikle son dönemde salgının seyriyle birlikte ne kadar büyük fedakarlık ve özveriyle çalıştığını bütün Türkiye’nin bildiğini belirten Koca, şunları söyledi:

“Özellikle bizler de sizlerin bu dönemde sorunlarınızı çözmek noktasında bir gayret içerisindeyiz. Koronavirüs salgınında en ön planda hatta öncü oldunuz. Çünkü bu dönemde daha salgın mart ayında gelmeden önce sizin o beyaz tulumlarla riskli kişileri taşıdığınızı bütün Türkiye hafızalara aldı. Şu dönemde de İstanbul özelinde vaka sayısının arttığı bir dönemi yaşıyoruz. Şu an Türkiye’nin yüzde 40’a yakın vakasının İstanbul’da olduğunu artık biliyoruz. Bu dönemde iş yükünüzün daha da arttığını tespit ettik. Bu çerçevede gösterdiğiniz fedakarlık ve özverinin, bütün toplum olarak bu gayretinizin farkındayız.”

Fotoğraf: AA

“Hepinize çok teşekkür ediyorum”

Bakan Koca, 112 çalışanlarının hem komuta merkezine gelen telefonlara cevap veren hem de sahada hastaları hastaneye taşıyan bir fonksiyonu olduğunu anlatarak, “Yeri geldiğinde riskli hastalarla temas ettiğiniz için en sevdiğiniz kişileri, çocuklarınızı, anne-babalarınızı günlerce ziyaret etmediğinizi de biliyoruz. Bu dönemin geçeceğine inanıyorum. Özellikle bu dönemde kurallara, tedbirlere uyma noktasında vatandaşımızın hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Maske, mesafe ve hijyenle birlikte kalabalık ortamlara katılmama noktasında bir hassasiyet hatta evlere özellikle ziyaretçilerin gelmemesi noktasında bir hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz; çünkü bu dönemde ev içi bulaş oranının yüksek olduğunu görmüş oluyoruz.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, 112 çalışanlarına yaptığı telsiz anonsunu, “Şu dönemde mücadelede sizlerin gücüne ve motivasyonuna ihtiyacımız var. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah’a emanet olun.” sözleriyle tamamladı.

Fotoğraf: AA

112 Acil Komuta Merkezinde görevli sağlık çalışanları da telsiz anonsu için Bakan Koca’ya teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Koca, komuta merkezinde görevli sağlık çalışanlarıyla bir süre sohbet ettikten sonra merkez önünde çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

You may also like

More in Gündem