Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Genç ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin Ankara’da düzenlediği “Yunus Emre Yolunda Genç Gönüller Buluşması” programında Türkiye genelinden katılan 1500 İmam Hatipli gençle bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın katılımlarıyla Genç ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen programda konuşan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gençlere hitap etti.

“Tefekkür ikliminin gençlerine sesleniyorum” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bizim birçok iyi kimiz var; iyi ki Müslüman olarak doğduk, iyi ki Anadolu Coğrafyasında ve bu milletin bir mensubu olarak doğduk. Bir taraftan dini ilimleri öğrenirken diğer taraftan fenni ilimleri öğrendik. Bu iyi kilerden bir tanesi var ki başka bir millette yok! O da Yunus’tur. Yunus olmak, Yunusça düşünmek dünyalıklara arkayı dönmeyi ve ahirete yönelmeyi gerektirir. Eğer İmam hatipliysek ve şuurluysak bizim bir davamız var, yönümüz ahirete olacak; çünkü Yunus’ça duruş bunu gerektirir. Bu da Hz. Peygamberin bize bıraktığı Allah’ın ipine sımsıkı sarılmakla olur. Bu yolda ibadetle, cihatla ve çalışarak heybemizi doldurmamız lazım. Bizden öncekiler çalıştı, biz de bundan sonra çalışacağız.” dedi.

Başkan Aşgın gençlerin büyük beğeniyle dinlediği konuşma da sözlerini, “Türk attan inince Yunus olur, Mevlana olur; ata binince Yavuz olur, Kanun-i olur, Recep Tayyip Erdoğan olur.’ ifadeleriyle noktaladı.

You may also like

More in Eğitim