Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Umut Radyo’da yayınlanan ‘Çorum Güncesi’ programına canlı yayın konuğu oldu. Aşgın, Çorum Haber Gazetesi Başyazarı Mehmet Yolyapar ve Umut Radyo Genel Yayın Yönetmeni Meltem Danışman Çınar’ın sorularını yanıtladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, katıldığı radyo programında göreve başladığı günden bu yana hayata geçirdiği çalışmaları ve devam eden projeleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Başkan Aşgın, dinleyicilerden gelen soruları da cevaplandırdı.

 “Vaatlerin yüzde 74’ünü tamamladık”

 Seçim döneminde vaat ettiği 32 proje içerisinden yüzde 74’ünü tamamladıklarını açıklayan Başkan Aşgın. “Yüzde 18’i ise şu an devam ediyor.  6-7 ay sonra inşallah bunlar da bitecek ve vaatlerimizin yüzde 92’sini tamamlamış olarak tekrar milletin huzurunda olacağız.” dedi.

Hayata geçirdikleri bazı projeler hakkında bilgi veren Başkan, “Biyokütle tesisi yapacağız demiştik, yaptık ve biyokütle tesisimiz yıllık 8 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede çöpten elektrik üretmeye devam ediyor. Koçhisar Barajı İsale Hattı çalışması kapsamında 53 kilometreden rekor bir sürede Çorum’a içme suyu getirdik. Güneş Enerji Santrali yapacağız dedik ve bugün itibariyle de elektrik üretimine başladı. Eskice Köyü Su Terfi İstasyonumuzda kurulan güneş enerji sistemiyle 600 kilowat saat enerji üretilecek.  Çoruminia, ÇORBİS, ÇOKİŞ projelerini hayata geçirdik. ÇOKİŞ bünyesinde istihdam atölyeleri birimi oluşturduk. Şu an 2 bin hemşehrimizi ÇOKİŞ marifetiyle işe yerleştirdik. Hizmete sunduğumuz Refakatçi Misafirhanesi, en önemli seçim vaatlerimizden bir tanesiydi. Hasta yakınlarımızdan çokça dua alıyoruz. Dikiciler Arastası restorasyonunu tamamladık. Tarihi Çöplü Arastası cephe sağlıklaştırma projemizin saat kulesine cephe işyerlerini tamamladık. Arasta içerisindeki ikinci etap kısımda çalışmalarımız devam ediyor.  Ulaşılabilir şehir çalışmaları kapsamında birçok yeni yol açıldı.  Garipdede Sokak ile Yavruturna Mahallesi’nin tam ortasında, Gazi Caddesi ile Kıbrıs Caddesi’ni birleştirdik. Çorum Sanayi Sitesi’ne bir tane yol açacağız dedik, üç ayrı noktadan bağlantı yolu açtık.” dedi.

 “Çorum’u tüm mahallerine eşit hizmet sunuyoruz”

 Çorum’u bir bütün olarak gördüklerini ve tüm mahallelere eşit hizmet sunduklarını vurgulayan Başkan Aşgın, “Biz, şehrimizi tüm mahalleleriyle bir bütün olarak görüyoruz. Ben buradan mahalle muhtarlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Çorum tarihinde olmadığı kadar büyük bir uyumla çalışıyoruz. Muhtarlarımızla beraber istişare ederek en acil yerlerden başlamak suretiyle bütün mahallelerimizi hizmetle buluşturuyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem