Seçim sürecinde sanayi esnafından gelen talepleri bir bir yerine getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sanayi esnafından takdir topladı.

Sanayi esnafı, Başkan Aşgın’dan Çorum Sanayi Sitesi’ne bağlantı yolu yapılmasını istemişti. Belediye, Çorum Sanayi Sitesi ile şehir merkezi ve Ankara yolu arasında bağlantıyı sağlayan 3 ayrı yolu tamamlayarak trafiğe açtı. Esnafın talebine üç bağlantı yolu yaparak cevap veren Başkan Aşgın, sanayi sitesine ulaşımı kolaylaştırdı.

Ayrıca sanayi sitesindeki yangınlara itfaiye ekiplerinin daha hızlı müdahale edebilmesi için sanayi müfrezesi kuruldu.  İtfaiye, sanayi müfrezesi ile yangın ihbarlarına 2.5 dakika gibi kısa bir sürede müdahale edebilir duruma geldi.

Esnafın sorunlarını çözen, istek ve taleplerini yerine getiren Çorum Belediyesi, Sanayi Mescidi’nin yapımına da destek verdi. Çorum Sanayi Sitesi’nde devam eden mescidin elektrik tesisatı ve dış cephesi Çorum Belediyesi tarafından yapılıyor.

Çorum Belediyesi ekipleri son olarak da geçtiğimiz ay Çorum Sanayi Sitesi 6. Cadde’yi yeniledi. 400 metre uzunluğa ve 17 metre genişliğe sahip Çorum Sanayi Sitesi 6. Cadde’nin önce zeminini güçlendiren Çorum Belediyesi, 9 bin 500 ton stabilize, 2 bin 500 ton mekanik ve bin 600 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ’NDEN BAŞKAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Sanayi Sitesi’nde yapılan çalışmaları değerlendiren Çorum Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hıdır Balaban, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.  Sanayi müfrezesi ile yangına müdahale zamanının kısaldığını belirten Balaban, “Sanayi müfrezesi sayesinde herhangi bir yangında çok kısa bir sürede itfaiye ekibi geliyor.” dedi.   Yol çalışmalarından da memnun olduklarını dile getiren Balaban, “Tertemiz, süper yollarımız var. Ağaçlandırmasıyla, yeşil alanlarıyla da çok kıymetli çalışmalar yapıldı.  Sanayi Sitesi’ne gelen, burayı gören bunu görüyor. Türkiye genelinde böyle bir sanayi sitesi gerçekten çok nadir.” dedi.

Çorum Belediyesi’nin kış döneminde de sanayi sitesinde yoğun bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Balaban, “Gerek kar kürüme gerekse yolları tuzlama konusunda belediye ekipleri kısa sürede buradaki olumsuzluklara müdahale etti. Belediyemizin yapmış olduğu hizmetler esnafımıza olumlu olarak yansıyor.” dedi.

Çorum Belediyesi ile her zaman gönül gönüle, el ele çalıştıklarını vurgulayan Çorum Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hıdır Balaban, “Kooperatif olarak her zaman belediyemizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Belediyemizden gerekli desteği her zaman alıyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza, başkan yardımcılarına ve tüm çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem