Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çorum Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Dr.Halil İbrahim Aşgın, Ankara’daki aday tanıtım toplantısından Çorum’a dönüşünde coşkuyla karşılandı.

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için Çorum Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Aşgın, AK Parti milletvekilleri Yusuf Ahlatcı, Oğuzhan Kaya ve teşkilat başkanlarıyla birlikte Çorum’a geldi.

Şehir girişinde partililer tarafından karşılanan Başkan Aşgın ilk olarak Hıdırlık’ta sahabe türbelerini ziyaret ederek dua etti. Ardından Hürriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlara hitap eden Başkan Aşgın, ilk 5 yıllık görev sürecinde gönüller yapmaya gayret ettiğini, ikinci beş yılında da aynı hassasiyeti gözeteceğini söyledi.  Yalnızca Allah’ın rızasını, halkın duasını kazanmak için çalışacağını ifade eden Başkan Aşgın bunun haricinde hiçbir dünyevi hedefi gözetmediğini dile getirdi.

Aşgın, “Çorum’da Saat Kulesi, bütün sokaklar, caddeler şahit ki Halil İbrahim Aşgın demek kardeşlik, adalet, eşitlik, tevazu, samimiyet, gayret demektir. Gökte Allah şahit olsun ki ikinci dönemde duruşumuzdan zerre taviz vermeyeceğiz.” dedi.

Çorum’da Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP’nin seçime birlikte girdiğini ifade eden Aşgın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti. Aşgın, Çorum Belediyesi ile birlikte kentteki toplam 16 ilçe ve belde belediyesini kazanmak için hep birlikte çalışacaklarını vurguladı.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Yusuf Ahlatcı, Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Gençlik Kolları İl Başkanı Muhammet Fatih Temur, MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak ve Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kurtbaş da konuşmalarında kentteki 16 belediyeyi kazanmak hedefiyle 31 Mart seçimlerine hazırlanacaklarını dile getirdi.

You may also like

More in Gündem