Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çimento Fabrikası arazisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Planlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Aşgın, “Yıl sonuna kadar projemizi ilan edeceğiz” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği “Net Soru Net Cevap” programa katılan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çimento Fabrikası arazisine uygulanacak olan projeyle soruya cevap verdi.

Çimento Fabrikası arazisini Çorum’a kazandırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Başkan Aşgın, “Burası toplam 1 milyon 384 bin metre kare, çevreyoluna da cephesi olan muazzam bir arazi. ‘Bu şehri beraber yöneteceğiz’ sloganıyla, burada nasıl bir planlama yapabiliriz diye toplumun her kesimi ile istişareler yaptık. Şu anda geldiğimiz aşamada profesyonel destek alıyoruz. Şehrin farkı kesimleri, kadınlar, gençler, çalışan insanlar nasıl bir planlama istiyorsa o yönde görüşlerini bizlere ilettiler. Buradaki her bir metrekareyi nasıl değerlendireceğimizi, şehrin geleceği bakımından nasıl bir planlama yapacağımızı belirleyeceğiz. Yılın sonunda bunu ilan ettiğimiz zaman herkes ‘Buranın alınması çok iyi oldu, bu kentsel tasarım çok iyi oldu’ diyecek. Şu anda profesyonel destek alarak planlamamızı sürdürüyoruz.” dedi.

Bir 1 kişi, ayakta, çiçek ve iç mekan görseli olabilir

 

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

You may also like

More in Gündem