Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kimyasal silah kullanmakla itham ettiği açıklamalarına tepki göstererek, “Tabipler Odası kapatılsın; yerine leblebici dükkanı açılsın. Gerçekten çok daha güzel hizmet edeceğini düşünüyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi ile Çorum Aile Hekimleri Derneği işbirliğinde düzenlenen Hitit Güneşi Aile Hekimliği Kongresi’ne katılan doktorlarla Çorum Odası Gençlik Kampı’nda bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Başkan Aşgın, TTB Başkanı Fincancı’nın açıklamalarını sert bir dille eleştirdi.

“Türk Tabipler Birliği Başkanı’nın açıklamalarıyla ilgili konuşmazsam içime dert olur.” diyen Aşgın, “Bu milletin değerleriyle beslenen; okullarında okuyan; çiftçilerinin, yoksullarının vergileriyle hayatta kalıp sonra bir noktaya gelip sonra tepeden bakarak insanları karınca gibi görüp terör örgütlerinin peşine düşerek tarihin en şanlı ordusuna kimyasal silah kullanıyor iftirasını atmak çok basit bir şekilde alçaklıktır.” dedi.

Bu açıklamaya Çorum Tabipler Odası ve tabiplerin tepki gösterdiğini hatırlatan Aşgın, “Bu toprakların değerlerine bağlı, beslendiği kaynaklara inanmış, güvenmiş; ordusuna, milletine inanmış güvenmiş birilerinin hesabı içerisinde olmayan tüm tabiplerimize de selam olsun diyorum. Onların hepsinin yolu aydınlık ve açık olsun. Onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu tür ihanet dolu açıklamalar yapılırsa bir önerimiz var, o oda kapanmalı; yerine leblebici dükkanı açılmalı. Çorumlular olarak önerimiz bu. Oda kapansın yerine leblebici dükkanı açılsın. Gerçekten çok daha güzel hizmet edeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Gündem