Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, TÜGVA Çorum İl Temsilciliği’nin  yaz okulu açtığı Necmettin Erbakan İHO’ya ziyarette bulundu.
6 ayrı noktada düzenlenen yaz okullarında eğitim gören 900’e yakın öğrenci bulunduğunu belirten Başkan Aşgın, gençlerin burada Kur’an-ı Kerim eğitiminden adab-ı muaşerete, geleneksel okçuluktan yüzme kurslarına kadar dolu dolu eğitim aldığını ifade etti.
Gençlerle birebir ilgilenerek Kur’an-ı Kerim okuyan Aşgın, gençlere dondurma ikramında bulundu.
YAZ KURSLARININ YILDIZI
Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da, ‘Yaz kurslarının yıldızı TÜGVA’ paylaşımı yaparak, “Kur’an, ilmihal , hadis ve âdab-ı muaşeret eğitimi yanında okçuluk, yüzme, basketbol gibi sporlar ile çocuklar yaz mevsimini en güzel bir şekilde değerlendiriyor.” ifadelerine yer verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı “Belediye başkanımıza yaz okulumuza gösterdiği ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için de güzel bir tecrübe oldu. 6 okulda 900 kadar gencimizle yaz okulumuz devam ediyor. Gençlerimiz hem dinimizi öğreniyor hem de sportif faaliyetler ile zinde kalıyorlar. Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizi böylesine güzel çalışmalarda  buluşturduğumuz için Rabbimize sonsuz kere hamd ediyorum. Cumhurbaşkanımızın 2023,  2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda gençlerimizle beraber tüm gücümüzle ilerliyoruz. Gençlerimizin olduğu her alanda varız.” dedi.

You may also like

More in Eğitim