Liseden yeni mezun olan öğrenciler, mezuniyetlerinden itibaren 12 ay boyunca indirimli abonmanla şehir içi toplu ulaşımdan indirimli seyahat etme fırsatı bulacak. Mezun öğrencilere müjdeli haberi Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın verdi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, mezun grubunda bulunan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerin talebine karşılık verdi. Başkan Aşgın liseyi yeni bitiren ve üniversiteye yerleşemeyen mezun durumundaki gençlerin indirimli abonmanla bir yıl daha şehir içi ulaşımdan faydalanabileceklerini müjdeledi.

Başkan Aşgın, “Liseyi bitirmiş, diplomasını eline almış ama maalesef ya tercihte bulunmamış ya da istediği yeri tutmadığı için bir sene daha üniversiteye hazırlanma kararı almış gençlerimiz, mezun oldukları diploma tarihinden itibaren bir yıl süreyle daha ulaşım hizmetlerimizden indirimli olarak faydalanabilecekler.  Onlara abonmanı açıyoruz. 90 biniş 175 TL, sınırsız biniş 250 TL olarak uygulanan abonman tarifesinden mezun olmuş gençlerimizde faydalanabilecekler. Gençlerimize başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

You may also like

More in Eğitim