Avrupa Hareketlilik Haftası Çorum’da kutlanacak. Çorum Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle bisikletle şehir turu düzenleyecek. Etkinliğe katılanlara çekilişle bisiklet hediye edilecek.

Her yıl 16-22 Eylül tarihlerini kapsayan Avrupa Hareketlilik Haftası bu yıl “Çeşitlendirerek Devam Et” sloganıyla kutlanacak. Çorum Belediyesi de bisikletle şehir turu etkinliği ile Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutlayacak.

16 Eylül Cuma günü düzenlenecek etkinlik, saat 18.00’de İtfaiye Müdürlüğü yanında bulunan Kültür Park’ta başlayacak, Millet Bahçesinde son bulacak. Çorum Belediyesi tarafından kendi bisikletleriyle ya da Çorbis’le etkinliğe katılım sağlayanlar arasından 10 kişiye çekilişle bisiklet hediye edilecek. Etkinlik Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlanacak.

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle ayrıca 16 Eylül’de ÇORBİS kullanımı tüm gün ücretsiz olacak.

Çorum’un düz bir arazi üzerine kurulu bir şehir olmasının bisiklet kullanımını mümkün kıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Şehrimiz bisiklet kullanımı için oldukça elverişli bir şehir. Bisikletin ulaşım aracı olarak kullanılmasını yaygınlaştırmak ve hemşehrilerimizi buna teşvik etmek için çeşitli uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu anlamda ÇORBİS şehrimize kazandırdığımız bir alışkanlık oldu ve çok sevildi. 40 bini aşan abone sayısı da bize bunu gösteriyor. Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla yapacağımız bisikletle şehir turu etkinliğimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem