Çorum Belediyesi Kadın İstihdamına Katkı Sunmayı Sürdürüyor

Çorum Belediyesi’nin kadın emeğini alıcısıyla buluşturan yeni projesi “Hanımeli Yöresel” Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla tanıtıldı.

Programa Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü, Turhan Candan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve kursiyerler katıldı.

Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezleri’nde mesleki eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru bin bir özen ile hazırladıkları eserler Hanımeli Yöresel projesi aracılığıyla geniş kitlelere ulaşma imkanı buluyor. El emeği ürünler bir tıkla www.hanimeliyoresel.com sitesi üzerinden e-ticaret sistemiyle alıcısına ulaşıyor. Alıcı ile satıcıyı buluşturan hanımeli yöresel, ürünlerin fotoğraflanmasından müşteriye ulaştırılmasına kadar, tüm süreçleri takip ediyor. Kursiyerler ve üretim yapan Çorumlu tüm hanımlar el sanatları ile uğraşarak çeşitli malzemelerden geleneksel yöntemlerle benzersiz ürünler üretiyor ve bu ürünlerin satışını yaparak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

Programda konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Belediye olarak şehrimizde kadın istihdamının artmasını önemsiyoruz, bunun için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Hanım kardeşlerimiz için söz verdiğimiz gibi dört noktada hanımeli yöresel satış noktası oluşturduk. Böylece hanım kardeşlerimiz, el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri bir imkana kavuşacaklar. Sadece kursiyerlerimiz değil, üretim yapan Çorumlu tüm hanım kardeşlerimizin kullanımına açık bir uygulama olarak hizmet verecek. Kadınlarımızın ekonomide pay sahibi olmalarını hedefliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ilk ürün alımını kendisi yaparak eşi Feyza Aşgın’la birlikte Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir’e hediye etti. Ayrıca çocuklara da hediyeler veren Başkan Aşgın, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program sonunda Çorum Web TV mikrofonlarına konuşan kurs eğitmenleri  ve kursiyerler,  hanımeli yöresel projesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Çorum Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi