Sosyal belediyecilikte örnek alınan hizmetleri hayata geçiren Çorum Belediyesi, Hoş Geldin Bebek uygulaması ile 8 bin 961 ailenin sevincine ortak oldu.

Uygulamaya koyduğu hizmetlerle örnek alınan belediye olan Çorum Belediyesi gönüllere dokunan hizmetleriyle Çorumluların yüzünü güldürüyor.

Belediye ekipleri Nüfus Müdürlüğü’nden aldığı veriler doğrultusunda bebek sahibi olan aileleri ziyarete giderek içerisinde battaniye olan çantaları hediye ediyor.

Belediyeciliği doğumdan başlayan bir süreç olarak nitelendiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Doğumdan sonra çalışma arkadaşlarımız gidip aileyi ziyaret ediyor. Bu ziyaretlere çoğu zaman eşim de bizzat katılıyor. Aileye bebeğinin vatana, millete hayırlı bir evlat olması temennilerini iletiyorlar ve bizlerden de selam götürüyorlar. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 8 bin 961 aileye “Hoş Geldin Bebek” kapsamında ziyarette bulunduk. Bizim inancımıza göre her bebek rızkıyla gelir, gözünü Çorum’da açan her yavrumuz ailesine olduğu gibi şehrimize de rızık ve bereketiyle geliyor. Rabbim tüm yavrularımıza hayırlı uzun ömürler ihsan etsin. Ailelerine mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin.” dedi.

You may also like

More in Gündem