Çorum Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 16 maddelik gündem görüşüldü. Meclis toplantısında gündem dışı konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gündemdeki Çimento Fabrikası arazisinin alınması, kalenin kentsel dönüşümü, arasta sağlıklılaştırma projesi, kültür yolu projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Belediye Meclisi ocak ayı toplantısı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü ve 2021’in “İstiklal Marşı Yılı” ilan edilmesi nedeniyle saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Meclis toplantısında gündem dışı konuşma yapan Başkan Aşgın, meclisin onayına sunulacak olan Çimento Fabrikası arazisinin alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 1 milyon 384 bin metrekarelik alanı Çorum’a kazandıracaklarını belirten Başkan Aşgın, ortak aklı kullanarak belirleyecekleri projeyi bu alanda uygulayacaklarını dile getirdi. Aşgın, “Şehrimizin önünü açacak bir çalışmaya imza atacağız.” dedi.

Kale Mahallesi kentsel dönüşümüyle ilgili de bilgiler veren Başkan Aşgın, “Kentin tam kalbinde çok güzel bir dönüşümü sağlayacağız” dedi.

Tarihi kent meydanı projesine de değinen Başkan Aşgın, kısa süre içerisinde bu proje hayata geçeceklerini ifade etti. Aşgın, tarihi arasta ve cephe sağlıklılaştırma projesi ihalesinin 22 Ocakta yapılacağını duyurdu.

Kültür yolu projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, “Kale ile Ulu Cami’yi birleştiren bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu proje için DOKAP’tan 1 milyon 670 bin liralık destek aldık. Tarihi bir projeyi burada uygulayacağız.” dedi.

You may also like

More in Eğitim