Çorum Belediye Meclisi 2020 yılının son toplantısını yaptı. Aralık ayı meclis toplantısında 24 maddelik gündem görüşülerek karara bağlandı.

Çorum Belediye Meclisi aralık ayı toplantısı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında yapıldı. Yoğun bir gündemle toplanan belediye meclisinde Çorum için önemli kararlar alındı.

Toplantıda gündem dışı konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutladı.

Başkan Aşgın konuşmasının devamında pandemiyle ilgili mesaj verdi. Tüm dünya gibi Türkiye’nin de zor günlerden geçtiğini ifade eden Başkan Aşgın, bu süreçte Çorum Belediyesi’nin de elini taşın altına koyduğunu dile getirdi. Esnafa yönelik önemli katkılarda bulunduklarını belirten Aşgın, Çorum ölçeğindeki illerle kıyaslandığında Çorum Belediyesi’nin esnaf dostu belediyecilik anlayışı sergilediğini söyledi. Aşgın “Kanunların izin verdiği ölçüler içerisinde ne yapılması gerekiyorsa esnafımıza o desteği veriyoruz. Bu milletin kaynaklarını yine bu millete ayırıyoruz.” dedi.

You may also like

More in Eğitim