Sokak Hayvanları Soğuk Kış Günlerinde Aç Bırakılmıyor

Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarına devam eden Çorum Belediyesi, kış aylarında da sessiz dostları unutmuyor. Sokak hayvanlarını besleme çalışmaları düzenli olarak devam ediyor.

Çorum Belediyesi, sokak hayvanlarını soğuk kış günlerinde yalnız bırakmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından minik dostlara mama ve yem veriliyor.

Her canlıya sahip çıkmak için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Küçük dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, aç kalmalarını önlemek için bu soğuk günlerde besleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlikte yaşadığımız sokak canlılarını korumak için hareket ediyoruz. Vatandaşlarımıza da duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kış mevsiminin getirdiği zorlu koşullarında sokak hayvanlarının beslenmesi için belirli alanlara ekiple düzenli olarak kuru mama bırakılarak, hayvanların aç kalmasının önüne geçiyor.  Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonlarında da besleme çalışmaları devam ediyor.

Çorum Belediyesi, ayrıca çeşitli bölgelere hayvanların barınabileceği kedi ve köpek evleri yerleştiriyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ise hasta ve yaralı sokak hayvanı ile yaban hayvanlarının tedavisi yapılıyor.

You may also like

More in Gündem