Başkan Aşgın: “Döktüğümüz Asfalt 120 Bin Tona Ulaştı”

Çorum Belediyesi 2020 yılında asfalt çalışmalarında rekora imza attı. 100 bin ton hedefiyle sezonu açan Çorum Belediyesi belirlediği hedefin de üzerine çıkarak 120 bin tona ulaştı. Asfaltın anı sıra altyapı çalışmalarına da önem veren Çorum Belediyesi 47 bin metre altyapı çalışması gerçekleştirdi.  

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Şehrimizde asfaltla ilgili tarihi bir rekora imza attık. Koronavirüs, piyasada olmadan önce biz 100 bin ton hedef koymuştuk. Bugün itibariyle döktüğümüz asfalt 120 bin ton oldu. Dolayısıyla bütün bu zorluklara rağmen hedefimizi aşan asfaltı toprakla buluşturmuş olduk.” dedi.

Başkan Aşgın, çalışmalar kapsamında Afet Evler ve Güzelyurt gibi unutulmuş bölgeleri de asfaltla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, asfaltın yanında altyapı çalışmaları bakımında da önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, 47 bin metre altyapı çalışması yaptıkların açıkladı. Aşgın, özellikle yağmur nedeniyle su baskınlarının yaşandığı birçok bölgede altyapı çalışmaları yaparak önemli bir problemin ortadan kaldırdıklarını ifade etti.

You may also like

More in Eğitim