Çorum Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “En Baba Kamp” etkinliği 50 baba, toplamda 200 kişinin katılımıyla dolu dolu geçti. Babalar ve çocuklar birlikte eğlencenin tadına vardı.

Babalar gününe özel düzenlenen ve Çatak Tabiat Parkı içerisinde gerçekleştirilen etkinliğe 1270 başvuru arasından kura ile belirlenen 50 baba ve çocukları katıldı. Çadırını al gel tarzı yapılan etkinlikte Çorum Belediyesi akşam yemeği, sabah kahvaltısı ve ikramlıklar dağıttı. Birbirinden güzel yarışmalar ve serbest etkinliklerin ardından akşam saatlerinde yakılan kamp ateşinin başında şarkılar söyleyen çocuklar eğlenceye doydu.

Tüm çocuklar madalya kazandı

Bir gece konaklamalı doğa kampına katılma cesaretini gösteren tüm çocuklara kamp ateşi başında madalya takdimi yapıldı. Madalyaları etkinliğe çocuklarıyla beraber katılan Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat ve Lemzi Çöplü takdim etti. Başkan Yardımcısı Yağbat, “Burada ilk kez kampa gelen arkadaşlarımız var. Özellikle yavrularımızın birçoğu ilk kez gelmişler. Bu cesareti gösterdikleri için hepsini şampiyon sayıyoruz. Gün boyu devam eden eğlencelerde her birinin gözündeki heyecana, mutluluğa şahit olduk. Bu sebeple, iyi ki de bu yıl kapasitesini artırarak ikincisini düzenlemişiz dedik.” diye konuştu.

Minik kampçılardan Başkan Aşgın’a teşekkür

Çorum Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği En Baba Kamp etkinliği minik katılımcılardan tam not aldı. Düzenlenen yarışma parkuru, ok atma, sapan atma, frizbi, voleybol, ip çekme gibi oyunlarla ilk günü tamamlayan minik kampçılar kamp ateşi başında şarkılar söyleyip eğlendiler. İkinci günün sabahında yapılan doğa yürüyüşü ile doğayı tanıyıp temiz havanın tadını çıkarttılar.

Babaları ile kampa gelen minik kampçılar bu eğlenceli etkinlik için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve Çorum Belediyesine teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem