Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan bir jest de futbol hakemlerine geldi.

Başkan Aşgın, amatör kulüplere malzeme desteği kapsamında futbol hakemleri ve gözlemcilerine eşofman desteği verdi. Dernek yönetim kurulunun ziyareti sırasında talep edilen eşofmanlar antrenmanda hakemlere teslim edildi.

Törene Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Belediye Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Nadir Solak ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ile Gözlemcileri Derneği Başkanı Ahmet Ecevit ve yönetim kurulu üyeleri, İl Hakem Kurulu Başkanı Özcan Genel ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tüm hakemler katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, dernek yönetimi tarafından talep edilen eşofman talebini yerine getirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Biz kulüp hakem ayrımı yapmadan sporun her alanında faaliyet gösterenlere katkı vermeye devam edeceğiz.

Yeni yapılan sahalarda futbol hakemlerinin daha sağlıklı ortamlarda çalışması ve ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü çalışmayı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu malzemeleri iyi günlerde kullanmanızı diliyor ve tüm hakemlerimize başarılar diliyorum. Çorum hakemlerini daha üst liglerde görmek istiyoruz.” dedi.

Hakemlerin yabancı dil konusundaki taleplerine Gençlik Merkezleri öğretmenleri aracılığıyla her türlü katkıyı vereceklerini belirten Başkan Aşgın, tesislerin de hakemlere sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Malzeme dağıtım törenine katılan aday hakemlerin alım sürecinde durumları net olmadığı için listede olmadığını öğrenen Belediye Başkanı Aşgın, bu hakemlere de eşofman alınması için talimat verdi.

Dernek Başkanı Ahmet Ecevit ise taleplerini en kısa sürede yerine getirerek sağladığı destekten dolayı Başkan Aşgın ve ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

You may also like

More in Gündem