Çorum Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Erol Erdoğan katıldı.

Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen “N’apsak Bu Gençleri?” konulu konferansa Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır ve çok sayıda öğretmen katıldı. Konferans Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlandı.

Konferans öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sözlerine  şehit öğretmenler Ayşenur Alkan, Necmettin Yılmaz, hemşehrimiz Şenay Aybüke Yalçın ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenleri rahmetle anarak başladı. Çorum Belediyesi olarak şehri inşa ederken nesli ihya etmeyi de ihmal etmediklerini dile getiren Başkan Aşgın, “Çalışmalarımızda bize destek olan Hitit Üniversitesi’ne, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve belediyemizin 8 Kadın Kültür Merkezi, 8 Gençlik Merkezi ve birçok spor tesisimizde beraber yol yürüdüğümüz öğretmenlerimize kalbi şükranlarımı sunuyorum. Büyük fedakarlık ve gayretlerini gördüğümüz öğretmenlerimizle bu şehrin imarında ve gençliğin ihyasında bizleri hizmetkâr kılan Rabbimize hamd ediyorum.” diye konuştu.

Toplum reflekslerinden eğitime, öğretmenlerden gençlere kadar pek çok önemli meseleye değinen Eğitimci-Yazar Erol Erdoğan, “Toplumun öğretmene, eğitime ve okula bakışı ile ilgili problemleri azaltılabilirse eğitim sisteminin daha iyi bir noktaya ulaşacağını vurguladı.

Eğitimin hayat boyu süren bir faaliyet olduğunu kaydeden Erdoğan, “Eğitimin hayat boyu sürebilmesi için kültür ve sanatla çeşitlendirmenin önemli olduğunu belirtti.

Program sonunda Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Eğitimci-Yazar Erol Erdoğan’a hediye ve çiçek takdim etti.

Haber: Çorum Web TV

 

You may also like

More in Gündem