Çorum Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak bir tesisi daha Çorum’a kazandırıyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 90 öğrenci kapasiteli Yatılı Gençlik Merkezi’nin yakında ihaleye çıkacağını açıkladı. Başkan Aşgın, bu yıl bitirilmesi hedeflenen gençlik merkezinde, başarılı öğrencilerin yetişmesi konusunda tüm imkânları seferber edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’da akademik başarısı yüksek olan öğrencilerin yatılı olarak eğitim görecekleri gençlik merkezinin yapımına yakın zamanda başlayacaklarının müjdesini verdi.

Gülabibey Mahallesi’nde yapılacak tesisin Türkiye’ye örnek olacağını belirten Başkan Aşgın “Şuan bizim çok sayıda Gençlik Merkezimiz var. Bunlara ilave olarak bir tane de yatılı Gençlik Merkezi yapıyoruz. Yatılı Gençlik Merkezi’nin hedefi, Çorum’da akademik başarısı en yüksek olan öğrencilere eğitim vermek.” dedi.

LGS puan sıralamasına göre alınacak

90 öğrenci kapasiteli olacak gençlik merkezine öğrenci kayıtlarının puan sıralamasına göre yapılacağını açıklayan Başkan Aşgın “LGS giriş sınavında aldığı puana göre en yüksekten başlayarak müracaat eden öğrencilerimizin kayıtlarını gençlik merkezimize yapacağız” dedi.

Her türlü imkân belediye tarafından sağlanacak

Öğrencilerin yemek, barınma ve okul servisi hizmetlerinin tamamen Çorum Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade eden Başkan Aşgın “Akademik anlamda da Çorum’un en iyi öğretmenleri ders verecek. Öğrencilerimizin özel dershanelere gitmelerine gerek kalmayacak. Ayrıca, İngilizce ve Arapça olmak üzere en az iki yabancı dil öğreteceğiz. Gençlerimiz, dört yıl sonunda mükemmel derecede yabancı dil eğitimi almış olacaklar. Gençlerimiz burada gerek akademik, gerekse manevi eğitimlerle en iyi şekilde yetişmiş olarak Türkiye’nin en iyi okullarına gidecekler. Bunun için Çorum Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor

Yatılı Gençlik Merkezi’nin ihale aşamasına geldiğini belirten Başkan Aşgın “İnşallah yıl sonu itibariyle tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

You may also like

More in Eğitim