Çorum Belediyesi, özel gün ve etkinliklerde vatandaşların sıcak çorba ve çay başta olmak üzere yemek dağıtımı yapmak amacıyla mobil ikram aracını hizmete sundu. Araç, yılbaşı gecesi görev yapan emniyet güçleri, özel hareket polisleri, zabıta ve itfaiye çalışanlarına sıcak çorba ikramıyla faaliyete başladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gece geç saatlerde mobil ikram aracına gelerek görevi başındaki personele sıcak çorba ikramında bulundu. Başkan Aşgın, tüm Çorum halkının yeni yılını kutlayarak başladığı konuşmasında mobil ikram aracının her şart ve koşulda hizmete hazır olduğunu vurguladı. Aşgın, “Bugün itibariyle ilk kez kullanılan ikram aracımız gönül belediyeciliğimizin bir nişanesi olarak hemşehrilerimize hizmet edecek. İçerisinde tam donanımlı bir mutfağın olduğu, her türlü yemeğin yapılabildiği aracımız, jeneratör ile her an her koşulda hizmet verebilecek. 2021 yılının ilk gününde de bu aracımızı hizmete sunmuş bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aşgın: Nerede bir sıkıntı varsa mobil ikram aracımız orada olacak

Hemşehrilerimizin yardımseverliğini, iyiliğini, şehrimizin muhabbetini nerede sıkıntı varsa sıcacık bir çayla, sıcacık bir çorbayla oraya taşıyacağız

Aşgın, Çorum Belediyesi olarak gönül belediyeciliği kapsamında çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek her derde derman olmaya gayret ettiklerini söyledi. Olası deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde de mobil ikram aracıyla hizmet vereceklerinin altını çizen Başkan Aşgın, “Gönül istemez ama her zaman yangın, deprem veya diğer doğal afetler olabilir. Allah tüm insanlığı bu tür afetlerden muhafaza etsin. Ama nerde bir sıkıntı varsa biz mobil ikram aracımızla orada olacağız. Hemşehrilerimizin yardımseverliğini, iyiliğini, şehrimizin muhabbetini nerede sıkıntı varsa sıcacık bir çayla, sıcacık bir çorbayla oraya taşıyacağız. Bugüne kadar olduğu gibi 2021 yılında da yorulmadan, aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Aşgın, yılbaşı gecesi görev yapan personelin yeni yılını kutladı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yeni yıla görevi başında giren emniyet güçleri, zabıta ve itfaiye personelini ziyaret ederek yeni yılını tebrik etti.

 

You may also like

More in Gündem