Beltaş ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İle Beltaş A.Ş. arasında protokol imzalandı. Protokol ile 2021 yılında Çorum’da bulunan hayvanların kesimi ve kavurma işlemi Beltaş A.Ş. kesimhanesinde yapılacak. Protokol İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı ve Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü arasında imzalandı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İle Beltaş A.Ş. arasında hayvanların kesimi ve kavurma işlemi yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Bu kapsamda ilimizdeki hayvancılık işletmelerinde Tüberküloz ve Brucella hastalığı ile ilgili mevzuatlar gereği büyükbaş ve küçükbaş hayvanların şarta tabi kesilmesi ve kavurma yapılarak tüketime sunulması işlemi Beltaş A.Ş. kesimhanesinde yapılacak.

İmza töreninde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı “İlimiz yüksek bir hayvancılık potansiyeline sahiptir. Özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta kendimize sürekli yeni hedefler belirlemekteyiz. İl Müdürlüğümüz olarak hayvan hastalıkları yönünden sahada titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Özellikle ilimizde hastalıktan ari işletmeleri artırmak hastalıktan ari köyler oluşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bununla birlikte mevcut hayvancılık işletmelerinde oluşabilecek şarta tabi hastalıklar kapsamında yapılacak kesim işlemleri ilimizin en modern mezbahasında yapılacak ve bu etler kavurma haline dönüştürülecektir. Bu kapsamda yapılan protokolün tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ise “İlimizin modern mezbahasında her koşulda halkımızın hizmetinde olabilmesi için bugün bu anlaşmayı imzalamış bulunuyoruz. Biz tesisimizin kapasitesini artırarak bölgede adından söz ettirmek istiyoruz. Önceliğimiz hijyen ve halk sağlığıdır. Yapılan bu anlaşma protokolünün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Eğitim