Çocukların Örnek Davranışına Çorum Belediyesi’nden Destek

Sokak kedileri için karton kutudan ev yapan çocuklar, karton kutunun kağıt toplayıcıları tarafından alınmasıyla birlikte bir proje geliştirdi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan kedi evi isteyen çocuklar için Çorum Belediyesi tarafından semt parkına kedi evi yerleştirildi.

Sokak kedilerinin barınması için “Bir Pati Değil Bin Pati” projesini yapan ve Sinem Şevval Yağbat ve arkadaşları Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan yardım istedi. Yaptıkları proje kapsamında Başkan Aşgın’dan kedi evi isteyen çocuklar için, Çorum Belediyesi tarafından semt parkına kedi evi kondu.

Küçük Sinem’in projesi, bir köpeğin kediye saldırmasına şahit olduktan sonra başladı.

Önce arkadaşlarıyla birlikte karton kutulardan yuvalar yaptılar. Bu yuvalar kağıt toplayıcıları tarafından alındı. Yenilerini yaptılar, onlar da alınınca Sinem bir proje geliştirdi ve bunu arkadaşlarıyla paylaştı.

“Bir Pati Değil Bin Pati” adlı projenin amacı sokağın kedilerine barınacak bir yer, mama ve içecek su temin etmekti. Projesini Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a göndermesinin hemen ardından Çorum Belediyesi tarafından kediler için estetik, kullanışlı, besleme kapları olan bir kedi evi yapılarak Sinem’in ve arkadaşlarının evinin yakınındaki Buhara 5. Cadde Parkına yerleştirildi.

Belediye olarak sokak hayvanlarına ve yaban hayvanlarına yönelik besleme programları uyguladıkları ve rutin bir çalışmayla bunu devam ettirdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “ Böyle duyarlı yavrularımızı gördükçe insan duygulanıyor. Ecdadımızın sokağın hayvanı bakış açısını bu yavrularımızda görüyorum. O minik bedeninde kocaman yürek olan yavrularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

You may also like

More in Gündem