Adı uzun süredir Fenerbahçe ile anılan, kariyeri boyunca Real Madrid, Schalke 04, Werder Bremen, Arsenal gibi büyük kulüpler ve Almanya Milli Takımı’nda büyük başarılara imza atmış, transferi an meselesi olan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in kulübü Arsenal’le sözleşmesinin feshedilmesi için prensipte anlaşma sağladığı öğrenildi.

32 yaşındaki futbolcu ile anlaşan ve oyuncunun kulübü Arsenal ile fesih görüşmelerini bekleyen Fenerbahçe, oyuncunun kulübüyle bugün anlaşma sağlaması sonucu 32 yaşındaki yıldız futbolcuyu İstanbul’a davet etti. Mesut Özil sarı lacivertli takımla 3.5 yıllık sözleşme imzalamak için yarın akşam ya da pazartesi günü İstanbul’a gelecek.

Fenerbahçe, transferi 19:07’de resmi twitter hesabından paylaştığı şarkı sözleriyle duyurdu. Mesut Özil, Fenerbahçe’nin bu paylaşımına sarı lacivert kalp ve kum saati emojileriyle cevap verdi. Böylelikle son yılların en çok ses getirecek transferi için geri sayım da başlamış oldu. Sosyal medyada oldukça ilgi gören tweet, 1 saat içinde 410 bin beğeni aldı.

Her fırsatta Türkiye ve İslamiyet sevgisini dile getiren başarılı futbolcu, bu tutumuyla ülkemizde herkes tarafından takdir edilirken gönüllerde de taht kurmayı başarmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşması sonrası karşı karşıya kaldığı ırkçı söylemler nedeniyle büyük başarılara imza attığı Alman Milli Takımı’nı bırakan Mesut Özil, bu olaydan sonra tüm Türkiye ve İslam ülkelerinden büyük destek görmüş, ırkçılık ve İslamofobi ile mücadelede adeta bir sembol haline gelmişti. Tüm bu yaşananlar, bu transferin sadece sıradan bir futbolcu transferi olmadığını, aynı zamanda Türkiye’nin dışlanmaya çalışılan bir evladına nasıl sahip çıktığını da dünyaya gösterdiği bir olay haline gelmesini sağlamıştı.

You may also like

More in Manşetler