Tüm Gelir, Refakatçi Misafirhanesi’ne Aktarılacak

Gazi ve İnönü Caddeleri’nin otopark ihalesi gerçekleştirildi. Yıllık 80 bin lira ile açılan ihalede en yüksek teklif 750 Bin TL ile verildi. İhalenin onaylanmasının ardından Gazi ve İnönü Caddelerinde trafiği rahatlatacak olan uygulama başlatılmış olacak. Çorum Belediyesi otopark uygulamasından elde edeceği tüm geliri ise Refakatçi Misafirhanesinde kullanacak.

Çorum Belediyesi Gazi ve İnönü Caddeleri’ndeki otopark ve trafik sorunu çözmeye yönelik önemli bir adım attı. Caddede ücretli park uygulaması otopark sorununun ve çift sıra parklar nedeniyle oluşan trafik sorununun çözülmesi hedefleniyor. Öte yandan cadde esnafının talebini de dikkate alan Çorum Belediyesi, vatandaşların araçlarını kısa süreli park ederek alışveriş yapmalarına imkân sağlamak için ilk 15 dakikalık parkların ücretsiz olmasına karar vermişti.

Beklenen ihale bugün gerçekleştirildi. Turgut Özal Konferans Salonunda yapılan otopark ihalesine, şartnameye uyan iki firma katıldı. Özpark adına Yaşar Özçiftçi ve Ömür Elektronik firması adına Ömer Gürcan’ın katıldığı ihale, çekişmeli bir fiyat artırımına sahne oldu.

80 Bin TL ile başlayan ihalede en yüksek teklifi Özpark adına Yaşar Özçiftçi verdi. İhale, yapılacak incelemenin ardından onaya sunulacak.

Öte yandan Gazi ve İnönü Caddelerinde uygulanacak olan otopark uygulamasından elde edilecek tüm gelir Refakatçi Misafirhanesinde kullanılacak. Böylece, Çorum Belediyesi tarafından tedavi amacıyla ilçelerden ve civar illerden gelen ihtiyaç sahibi hasta ve hasta yakınlarının konaklamaları amacıyla hizmete açılacak Refakatçi Misafirhanesinin giderleri için kaynak sağlanmış olacak.

You may also like

More in Eğitim