AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü için yeni bir hizmet binası yapılacağını açıkladı.

Milletvekili Ceylan, kentte özellikle Gazi Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun azaltılması ve kentin muhtelif bölgelerine canlılık kazandırılması amacıyla resmi kurumların farklı semtlere taşınmasına yönelik çalışmaların yapıldığını hatırlattı. Vatandaşlarımıza daha rahat bir ortamda hizmet sunmak amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde Çorum Valiliği Ek Binası içerisinde hizmet veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne de yeni bir hizmet binası kazandırmak amacıyla proje hazırlandığını dile getiren Ceylan, yeni hizmet binasının ihale aşamasına geldiğini ifade etti.

İHALE KASIM’DA YAPILACAK

Bakanlığın Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni bina için ihale talimatının verildiğini açıklayan Milletvekili Ceylan, Gülabibey Mahallesi’nde inşa edilecek yeni hizmet binasının bin 829 metrekaresi kapalı olmak üzere 7 bin 79 metrekare alanda inşa edileceğini kaydetti. Hizmet binasının bodrum, zemin artı 3 kat olmak üzere 5 kattan oluşacağını bildiren Ceylan, hizmet binasının Kasım ayının ilk haftasında ihale edileceğini açıkladı.

BİNA KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Milletvekili Ceylan, hizmet binası içerisinde 50 adet personel odası, 11 adet Şube Müdürü, 2 adet İl Müdür Yardımcısı, 1 adet Milli Emlak Müdürü, 1 adet İl Müdürü, 2 adet müfettiş odası ile şube müdürlükleri için toplantı odaları, çok amaçlı 35 kişilik salon, 24 kişilik kafeterya, 44 kişilik yemek salonu, 4 adet misafir odası, arşivler, 16 araçlık kapalı otopark, 44 araçlık açık otopark, 4 adet engelli otoparkı bulunacağını ifade etti. Hizmet binasının çatısında 200 KW güneş enerji paneli bulunacağını anlatan Milletvekili Ceylan, böylece binanın yıllık elektrik ihtiyacının yüzde 90’ınının karşılanacağını vurguladı.

2024’TE HİZMETE GİRECEK

Milletvekili Ceylan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının 2024 yılının haziran ayında biterek Çorumlulara çok daha rahat bir ortamda hizmet sunacağının altını çizdi. Ceylan, bu ve benzeri yatırımların kazandırılmasından dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem