Şehre son 3 yılda kazandırdığı alt yapı sayesinde aşırı yağışlarda sel baskını ve geri tepmelerin önüne geçerek Çorumlulara daha konforlu bir yaşam sağlayan Çorum Belediyesi, alt yapıya yatırım yapmaya devam ediyor.

Şehrin muhtelif noktalarında alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Çorum Belediyesi, Çiftlik Çayırı 4. Caddede imara açılan alanlarda parsel içerisinde kalan eski hattı yenileyerek parsel dışına taşıyor. Eski hatta nazaran taşıma kapasitesi daha yüksek 1100 metre uzunluğunda altyapı çalışması yapıyor.

Yapılan altyapı hizmetlerinin daha uzun vadeli olması için ileriye dönük planlama yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Karayolları yeni Osmancık Yolu çalışmalarını yürütürken eş zamanlı olarak bölgenin yapılaştığı zaman ihtiyaç duyacağı alt yapıyı yapıyoruz. Karayolları yol için kazı çalışmasını yürütürken bizim de kazım için harcayacağımız emek minimuma iniyor. Bu sayede imkânları en verimli şekilde kullanarak Çiftlik Çayırı 4. Cadde’de 1100 metre uzunluğunda 800mm çapında atık su hattını yeniliyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem