Çorum’da iş arayanlar ile işverenler arasında köprü görevi üstlenen Çorum Belediyesi Kariyer ve İş Merkezi, 4 ayda 353 kişinin işe yerleştirilmesine aracı oldu. Başarılı çalışmalara imza atan ÇOKİŞ, her geçen gün daha güçlü bir şekilde şehrin istihdamına katkı sağlamayı sürdürüyor.

Çorum Belediyesi tarafından istihdama katkı sağlamak amacıyla Çorum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan ÇOKİŞ her geçen gün daha güçlü bir şekilde şehrin istihdamına katkı sağlamayı sürdürüyor.

Kurulduğu günden itibaren faaliyetlerine aralıksız devam eden Çorum Belediyesi Kariyer ve İş Merkezi, Çorum’da bugüne kadar 353 kişinin iş bulmasında köprü görevi gördü.

Çorum Belediyesi Kariyer ve İş Merkezi çalışanları Çorum’daki firmalarla görüşerek ÇOKİŞ’in sistemine katılmalarını sağlıyor. Diğer yandan internet sitesi üzerinden ÇOKİŞ’e CV kaydı oluşturarak iş başvurusu yapan kişilerin uygun pozisyona yerleştirilmesi konusunda da çalışma yapılıyor.

ÇOKİŞ aracılığıyla tek seferde en fazla işe yerleştirme 43 kişiyle Şeker Fabrikası ve 20 kişiyle Mutlu Lavaş Fabrikası oldu.

Çorum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ekrem Özer ÇOKİŞ’in faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Özer, ÇOKİŞ’in çalışmalara başladığı 1 Temmuz’dan bugüne kadar 137 firma ile görüştüklerini, 135 firmanın iş ilanına çıkmasını sağladıklarını ve 353 kişinin istihdam edildiğini açıkladı. Özer, ÇOKİŞ’te halen 6021 kişinin CV kaydının bulunduğunu sözlerine ekledi.

ÇOKİŞ’in desteği ile personel ihtiyacını karşılayan firma sahipleri de ÇOKİŞ’ten memnun kaldı. İşverenler, aradıkları şartlara uygun personeli ÇOKİŞ sayesinde bulduklarını dile getirdi.

Çorum Belediyesi Kariyer ve İş Merkezi aracılığıyla iş sahibi olan işçilerde ÇOKİŞ’e teşekkür etti.

You may also like

More in Eğitim