Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan 2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı’nda başarılı örnek şehirler arasında Çorum’a da yer verildi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum halkının günlük yaşantısını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirdiklerini ve bu uygulamaların akıllı şehirciliğe örnek olarak gösterildiğini açıkladı. Aşgın, Çorum Belediyesi’nin hayata geçirdiği teknolojik ve hayatı kolaylaştıran bu uygulamaların yoğun ilgi gördüğünü ve beğenildiğini vurguladı.

Birçok alanda akıllı şehirciliğe yönelik örnek uygulamaları hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Aşgın, “Engelli şarj istasyonu, elektrikli scooter, Çorbis, klimalı durak, akıllı durak, dinamik kavşak sistemleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan 2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı’na örnek oldu. Akıllı Şehirler’e uygun, insanın hayatını kolaylaştırmak için teknoloji alanında da çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Akıllı Şehir kavramını çok önemsiyor ve buna göre çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Başkan Aşgın, vatandaşların günlük yaşantılarını kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

You may also like

More in Gündem