Engelli Eğitim Merkezlerinde Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği Yaşanıyor

Çorum Belediyesi, Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile gönüllere dokunuyor. Engelli bireylere kapılarını açan Çorum Belediyesi, engelli bireylerin hem sosyalleşmesine hem de tedavi süreçlerine destek veriliyor.

Çorum Belediyesi, gönüllere dokunuyor. Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sosyal belediyeciliğin en güzel örneği yaşanıyor.

Engelli Eğitim Merkezi’nde müzik, spor, bilgisayar, çini, seramik, aşçılık ve pastacılık, dikiş-nakış ve perspektif kursları veriliyor. Pandemi kurallarına uygun şekilde eğitim faaliyetlerine devam eden Engelli Eğitim Merkezi, öğrencileri servislerle evlerinden alıp gün bitiminde evlerine tekrar bırakıyor. Tamamen ücretsiz olan hizmetlerin masrafı ise sosyal belediyecilik kapsamında Çorum Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Çorum Web TV’de yayınlanan “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” programına konuk olan Engelli Eğitim Merkezi Sorumlusu Mustafa Salih Yüztgenç ve Rehabilitasyon merkezi sorumlusu Gül Ahlatçı Elmas merkezin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Engelli Eğitim Merkezi Sorumlusu Mustafa Salih Yüztgenç engellilere ve ailelerine destek olmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Rehabilitasyon merkezi sorumlusu Gül Ahlatçı Elmas da orta ve ağır düzeyde engelliler için eğitim ve fizik tedavi hizmeti verdiklerini bildirdi. 10 yaşından 60 yaşına kadar engelli bireylere engelli eğitim ve rehabilitasyon merkezinden faydalanabildiklerini dile getiren Elmas, fizik tedavi bölümünden ise 10 yaş altı engellilerin yararlandığını söyledi.

Engelli Eğitim Merkezi sorumlusu Mustafa Salih Yüztgenç ve Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Gül Ahlatçı Elmas engelli bireylerin ailelerine çağrıda bulunarak “Kapımız herkese açtık. Eğitim, sağlık, psikolojik gibi her alanda elimizden her türlü yardımı yapmaya hazırız.” dediler.

You may also like

More in Gündem