1. lig grekoromen güreş müsabakaları sona erdi. Final müsabakalarına katılan Çorum Belediyesi Spor Kulübü, final gurubunda ikinci olarak süper lige çıkmaya hak kazandı.

Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi’nde 11 kulüpten yaklaşık 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 1. Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları sona erdi. Pazar günü yapılan maçların ardından Ankara TEİAŞ Spor Kulübü şampiyon olurken Çorum Belediyesi Spor Kulübü 2’nci, Ankara Şampiyon Güreşçiler Spor Kulübü ise 3. oldu. Bu sonuçların ardından Çorum Belediyesi Spor Kulübü grekoromen ve serbest güreşte ilimizi süper ligde temsil edecek.

Yarı final ve final müsabakalarını izlemeye gelen Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, Güreş Federasyonu Eski Başkanı ve Türk Güreş Vakfı Başkanı Ahmet Ayık, Ankara Gaziler Spor Kulübü Başkanı Ömer Kula’ya güreş için verdikleri emeklerden dolayı teşekkür edip Türkiye Güreş Federasyonu adına plaket verdi.

Çorum Belediyesi Spor Kulübü Güreş Antrenörü Levent Kaleli, Çorum Web TV’ye yaptığı açıklamada grekoromen ve serbest güreşte ilimizi süper ligde temsil edecek olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bugünlere gelmemizde bizlere desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan başta Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a, Spor İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat’a ve Spor İşleri Müdürümüz Nadir Solak’a teşekkür ederiz. Süper ligde yeni başarılara imza atarak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

2022 Yılı 1. Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları Klasman Tablosu şu şekilde:

Final Grubu:

Ankara TEİAŞ Spor Kulübü

Çorum Belediyesi Spor Kulübü

Ankara Şampiyon Güreşçiler Spor Kulübü

Ankara Gaziler Spor Kulübü

 

You may also like

More in Gündem