Çorum’da, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzde 50 indirimli, şehit aileleri ve gazilerin ücretsiz yararlanabileceği düğün salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın talimatıyla Mimarsinan Mahallesi 5. Cadde üzerinde inşa edilen düğün salonundan dar gelirliler, ihtiyaç sahipleri, gaziler ve şehit yakınları uygun fiyata faydalanacak.

Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlanan açılış töreninde konuşan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, göreve gelmeden önce vaatte bulundukları 32 projenin yüzde 72’sini tamamlayarak açılış kurdelesini kestiklerini açıkladı.

Düğün salonunun kuruluş süreciyle ilgili konuşan Başkan Aşgın, “Bir gün çarşıda gezerken bir vatandaşımız yanımıza geldi, ‘düğün yapmak çok zor, düğün salonlarının fiyatları çok yüksek. Bunu karşılamakta güçlük çekiyoruz. Acaba belediye düğün salonu olsa nasıl olur’ dedi. Bunun üzerine yaptığımız araştırmada merhum Belediye Başkanımız Prof. Dr. Arif Ersoy’un Mimar Sinan Mahallemizde düğün salonu yaptığını gördük. Burada birkaç düğün yapılmış ama bir takım sorunlar sebebiyle devam ettirilememiş ve spor kulübüne devredilmiş. Fakat onlar da kilidi vurmuş. Bize, ‘böyle bir yer var’ dediler. Biz de buraya geldik, incelemelerde bulunduk ve pislikten girilecek durumda değildi. ‘Buradan adam olur mu’ dedik ve şunu düşündük: ‘Bir bataklıktan dünyanın en büyük havalimanını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın adamları buradaki küçük su birikintilerini halledemiyorsa yazıklar olsun’ dedik ve çalışmalara başladık.” dedi.

Düğün salonunun 5 Milyon TL’ye mal olduğunu açıklayan Aşgın, “Önümüzdeki günlerde Belediye Meclisi’nde düğün salonumuzdaki tarife gündeme gelecek. Buranın 1950 TL ücreti olacak. Sosyal destek kartı alan 7 bin 250 aile ve yakınlarına yüzde 50 indirim, şehit ailesi ve gazilere ücretsiz olacak. Çünkü şehitlerimiz ve gazilerimiz kanlarıyla bu borcu ödedi. Engellilere ise yüzde 40 indirim olacak. Vatandaşlarımıza uygun fiyat belirledik. Düğün salonumuz hem Mimar Sinan’a hem de Çorum halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Açılışa Vali Yardımcısı Tamer Orhan, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve vatandaşlar katıldı.

You may also like

More in Gündem