Çorum Belediyesi’nin düzenleyeceği uçurtma şenliğinde tasarlanan uçurtmalar içerisinden en güzel uçurtma seçilerek ödüllendirilecek. “Hayallerimizi Gökyüzüne Uçuruyoruz” adlı etkinlik hem eğlendirecek hem kazandıracak. 4 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Çorum Barajı yanındaki Sosyal Tesislerde gerçekleşecek etkinlik tüm Çorum halkının katılımına açık olacak.

Hayallerimizi gökyüzüne uçuruyoruz etkinliği kapsamında en güzel uçurtmayı yapanları ödüllendireceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Kaybolan önemli bir değerimiz olan uçurtmayı çocuklarla tekrar tanıştırmak ve doğayla iç içe bir gün geçirmek amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimize hayal gücüne güvenen, en güzel uçurtmayı ben yaparım diyen tüm gençleri bekliyoruz.” dedi.

Yarışmaya başvuruların online olarak yapılacağını hatırlatan Başkan Aşgın, “6-14 yaş arası gençlerimizin yaptıkları uçurtmaları jürimiz tarafından değerlendirmeye alacağız. Değerlendirme neticesinde Birinciye 2.500 TL, İkinciye 2.000 TL, Üçüncüye 1.500TL ve İki mansiyon ödülü de 1000’er TL olacak. Yarışmaya katılmak isteyen gençlerimiz https://form.corum.bel.tr/hayallerimizi-gokyuzune-ucuruyoruz/ adresinden online olarak başvurabilirler” diye konuştu.

Yarışma Şartları
1. Yarışmaya 6-14 yaş (6-14 yaş dahil) aralığındaki herkes bir defa katılabilecektir.
2. Yarışmaya sadece el yapımı kişiye özgün uçurtmalar katılabilecektir. Piyasada satışı yapılan hazır demonte malzemelerden imal edilmiş uçurtmalar değerlendirmeye alınmayacak ödüllerden faydalandırılmayacaktır.
3. Yarışmaya her birey bir uçurtma ile katılabilecektir.
4. Yarışmaya katılacak uçurtmalarda geri dönüşüm ürünlerinin kullanılması artı puanla değerlendirilecektir.
5. Uçurtma yapımında çocuklar velilerinden veya öğretmenlerinden yardım alabilirler. (Uçurtmanın birlikte yapılmış olması esas alınacaktır.)
6. Uçurtmalar şenlik günü saat 11.00-16.00 arası değerlendirmeye alınmak üzere teslim edilecektir. 16.00’dan sonra gelen uçurtmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
7. Değerlendirmelerde en çok geri dönüşüm malzemelerden yapılmış olması, çocuğun katkısının fazlalığı, estetik görünümü, uçabiliyor olması, tasarımın kişiye özgü olması gibi konularında puanlama ile yapılacaktır.
8. Yarışma sonucu uçurtma şenliği alanında açıklanacak ve ödülleri dağıtılacaktır.
9. Yarışmaya katılan tüm uçurtmalar eser sahiplerine etkinlik sonrası aynı gün teslim edilecektir.

You may also like

More in Gündem