Çorum Belediyesi’nde yemek ücretleri için ek protokol imzalandı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mustafa Köroğlu’nun imzaladığı ek protokol ile belediye işçilerine ödenen yemek ücreti 55 TL’ye yükseldi. Başkan Aşgın, yapılan artışla birlikte işçi maaşlarında 1.000 TL’nin üzerinde ilave bir artış sağlanmış olacağını belirtti.

Çorum Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokol ile işçilerin yemek ücretlerinde iyileştirmeye gidildi. Buna göre, işçilerin günlük yemek ücreti 55 TL oldu. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Son dönemdeki ekonomik gelişmeler neticesinde, ek protokollerle işçilerimizin mali imkânlarını iyileştiriyoruz.” dedi.

Daha önceden yapılan ek protokol ile personel şirketi işçilerine 4.500 TL, daimi işçilere ise 1.500 TL ödeme yapma kararı aldıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, “Bu tür iyileştirmelerle, personelimize ilave ödemeler yaptık. Şimdi de işçilerimizin günlük yemek ücretini 55 TL’ye yükseltiyoruz. Bu da maaşlarına 1.000 TL’nin üzerinde ilave bir katkı sağlanmış olacak.  Bu şehre birlikte hizmet ediyoruz. Şehrimiz her geçen gün daha da güzelleşiyorsa bunu çalışanlarımızla birlikte başarıyoruz. Bundan sonra da personelimize en iyi mali koşulları sağlamanın gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu da, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

You may also like

More in Ekonomi