Çorum Belediyesi bu yıl ilk defa uygulayacağı 3 yeni proje ile eğitme desteğini sürdürecek. Çorum Belediyesi, il merkezinde ilkokula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi hediye edecek. Ayrıca, öğrenciler için toplu ulaşımda abonman bilet uygulaması getiren Çorum Belediyesi, üniversite öğrencileri için de çamaşırhane hizmeti sunacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi. Çorum Belediyesi olarak eğitime verdikleri desteği bu yıl da artırarak devam ettireceklerini vurgulayan Başkan Aşgın, 3 yeni uygulamanın müjdesini verdi.

BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ÇANTA VE KIRTASİYE MALZEMELERİ BELEDİYEDEN

Çorum Belediyesi, bu yıl okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi hediye edecek. Başkan Aşgın, “Birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilerin ilk alışverişleri bizden olacak. 28 okulda 4 binin üzerinde birinci sınıfa başlayan öğrencilerimiz için çantasından kırtasiye malzemesine kadar bütün okul malzemelerini Çorum Belediyesi olarak hediye edeceğiz.” dedi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇAMAŞIRHANE HİZMETİ

Üniversite öğrencileri için de çamaşırhane hizmete başlattıklarını açıklayan Başkan Aşgın, “İlk çamaşırhaneyi Refakatçi Misafirhanesi’nde açtık. Önümüzdeki süreçte başka noktalarda da çamaşırhaneler kuracağız. Hitit Üniversitesi öğrencileri çamaşırlarını görevlilere teslim edecek ve gün içerisinde yıkanmış şekilde alabilecekler.” dedi.

ÖĞRENCİLER İÇİN ABONMAN BİLET UYGULAMASI

Öğrencilerin şehir için ulaşımına da kolaylık getiriliyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, öğrenciler için abonman bilet uygulaması başlattıklarını ifade ederek, “60 biniş 175 lira, sınırsız biniş 250 lira olacak. Bu haktan 25 yaşını doldurmamış, örgün eğitimde okuyan tüm öğrenciler faydalanabilecek. Okullarımızın açılacağı dönemde bu uygulamaları başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

You may also like

More in Eğitim