Çorum Belediyesi ilçelere asfalt desteğini devam ettiriyor. Belediye ekipleri, Bayat ilçesinde bin ton asfalt serimi yapıyor.

Çorum Belediyesi, altyapı ve üstyapı noktasında tüm mahallelerde yaptığı çalışmaların yanında ilçelerden gelen asfalt taleplerini de karşılıyor.

Çorum’u ilçeleriyle beraber bir bütün olarak gören ve büyükşehir belediyesi gibi hareket eden Çorum Belediyesi; bu kapsamda Bayat’a 1000 ton asfalt dökümü yapıyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin Bayat ilçesinde gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Aşgın’a incelemeler sırasında AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Bayat Kaymakamı Yunus Emre Bozkurtoğlu, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat eşlik etti.

Çorum Belediyesi olarak büyükşehir olmamamıza rağmen büyükşehir refleksi gösteren, ilçelerimize de yetişmeye çalışan bir anlayışa sahip olduklarını belirten Başkan Aşgın, “Bütün ilçelerimize Çorum Belediyemizin bir armağanı olarak 1000 ton asfalt dökmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Parti gözetmeksizin, hiçbir ayrım yapmadan ilçelerin asfaltını tamamladıklarını açıklayan Başkan Aşgın, “Geçtiğimiz dönem Mecitözü, Dodurga, Oğuzlar, Alaca, Ortaköy, Boğazkale ilçelerimize asfalt döktük. Kargı ilçemize ve Aşdağul beldemize talepleri doğrultusunda kilit taşı desteği verdik. Önümüzde haftada Osmancık ilçemize asfaltımızı dökeceğiz. Burada Kamiller Bostancı yolunun 4 kilometrelik kısmını asfaltlıyoruz. Asfaltımız hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da AK Parti olarak 20 yılda yol medeniyettir, kalkınmadır şiarıyla on binlerce kilometre yol yaptıklarını ifade ederek, “Ülkemizin istisnasız her köşesine hizmet götürüyoruz, bunun da en güzel örneklerinden birini bugün burada gerçekleştiriyoruz. Bostancı Kamiller yolunun 4 kilometrelik kısmını ilimizde aşk ile çalışan, hizmet üreten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın katkılarıyla asfaltla buluşturuyoruz.” diye konuştu.

Ekrem Ünlü’den Başkan Aşgın’a teşekkür

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum Belediyesi’nin desteği ile Kamiller Bostancı yolunun asfaltının yapıldığını belirten Ünlü, “Emeği geçen Çorum Milletvekilimiz Erol Kavuncu’ya, Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi