Çorum Belediyesi’nin katkılarıyla Osmancık’ta altyapıları tamamlanan Ergenekon Caddesi ile Dodurga Caddesi’ne 5 bin ton sıcak asfalt serimi yapılıyor. Çalışmalar altyapısı biten Gürleyik Mahallesi’ndeki Ergenekon Caddesi’nden başlarken yeni yapılan kapalı pazar alanının yolu da sıcak asfaltla buluşacak.

“Söz Verdik, Yapıyoruz”

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Tüm ilçelerimizde asfalt sözümüzü yerine getiriyoruz. Bugün de Osmancık‘ta bin ton asfalt serimi gerçekleştiriyoruz. Osmancık ilçemizi Koyunbaba’sı, Akşemseddin’i o tarihi dokusuyla seviyoruz. Osmancıklıları seviyoruz. Vekilimiz Oğuzhan Kaya’nın Osmancıklı olması da Osmancık’a olan ilgimizi her zaman daha da üst düzeyde tutuyor. Vekilimizin şehrimize olan katkıları da çok büyük, kendilerine de teşekkür ediyorum. Bir sözümüz vardı bizim. Her bir ilçemize bin ton asfaltı ücretsiz olarak Çorum Belediyesi’nin bir hediyesi olarak dökeceğiz diye. Bu sözü verdiğimiz zaman ekonomik durum bugünkü gibi değildi. Asfalt maliyetleri de böyle değildi. Ama bizim AK Parti olarak, Recep Tayyip Erdoğan’ın adamları olarak verdiğimiz söz senettir. Maliyet artışlarını da gözeterek o sözümüzden asla vazgeçemezdik, geçmedik. Şu an itibariyle iki ya da üç ilçemiz kaldı. Bütün ilçelerimizin asfaltlarını söz verdiğimiz gibi döktük. Osmancık’ta da çalışmalarımızı başlattık. Altyapısını Osmancık Belediyemiz tamamlamıştı. Asfalt serimini de dün itibariyle biz başlattık. Buranın şöyle de bir farklılığı oldu. Biz bin ton asfalt dökeceğiz ama özellikle Milletvekilimiz Oğuzhan Kaya, “Bizim Osmancık’ta özellikle girişlerimiz var ve bu girişlerde ciddi sorunlarımız var.” dedi. Osmancık’ı güzelleştirmek için gece gündüz gayret gösteriyoruz. Belediyemize, hemşerilerimize destek oluyoruz. Vekilimizin ricasını kıramazdık. Bin ton Çorum Belediyesinden olsun, kalanının masrafını biz karşılayalım. Bunu 5 bin ton 6 bin ton civarında bir asfalta dönüştürelim. Öyle de oldu. İnşallah 5 bin ton civarında bir asfaltı zeminle buluşturmuş olacağız. Bunun bin tonu belediyemizin hediyesidir. Bunun yaklaşık bedeli 1 milyon 200 bin civarındadır. Çorum belediyesi olarak bu bizim Osmancık’a hediyemizdir. Yol çizgilerini de Çorum Belediyesi olarak bittikten sonra biz yapalım. Asfaltımız Osmancık’a hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

‘Osmancık prestijli bir şehir olacak’

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da, “Çorum’un tüm ilçeleri ve merkezi güzelleşsin diye gerçekten büyük ve tarihi projelere imza atılıyor. Çorum kent meydanının dönüştürülmesi, çimento arsasının Çorum’a kazandırılması, Kışla arsasının projelendirilmesi, Kale kentsel dönüşümü, tarihi kültür yolu ve bunların yanında yaptığı diğer sosyal projelerle Çorum’un tüm belediyelerine de ayırt etmeden yardım ediyoruz. Bugün de Osmancık Asya Tesisleri’nden şehrimize giriş yapan Ergenekon Caddemize sıcak asfalt yapıyoruz. İnşallah Dodurga yolumuzun sıcak asfaltını yapacağız. Osmancık için önemli bir hizmet olan yaklaşık 8 bin metrekarelik kapalı alanıyla, 14 dönümlük sebze pazarının yolunun sıcak asfaltını da yapacağız. Şehrimiz bu anlamda güzelleşmiş olacak. Çorum Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çorum Belediye Meclisimize de teşekkür ediyorum. Onların da bu kararda emekleri var. Osmancık Belediyemiz de altyapısını yapıyor, birtakım ödemeler yapıyor, onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah yakında ihalesini yapacağız, Dutludere sulama projesi de ilçemizin 50 bin dönüm arazisini sulayacak. Birkaç aya kadar onun da ihalesini yapmış olacağız. Irmağın üzerine de şişme savak yapacağız. Bu şişme savakla gerektiğinde elektrik üreteceğiz, burası bir göl havzası olacak. Burası cam terasların, kafelerin, kafeteryaların olduğu, arsaların ticari olarak daha çok değer kazandığı prestijli bir sayfiye alanı olan şehir olacak. Kale kentsel dönüşüm projesi ile kalenin sol tarafındaki tüm taşınmazları kamulaştırıyoruz. Orayı da yürüyüş yolları ile parkıyla yeşil alan yapıyoruz. Daha birçok işimiz var. Sizlerin verdiği destekle, güçle, kuvvetle çalışıyoruz. Kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Bir Osmancıklı gibi, ileride burada yaşayacak birisi gibi her daim ilçemiz için elinden geleni sonuna kadar yapıyor. Teşekkürün en büyüğünü de hemşerilerimize ediyoruz. Bize Cumhurbaşkanımızın Çorum’a gelişinde Osmancık olarak çok büyük destek verdiniz.“ şeklinde konuştu.

You may also like

More in Ekonomi