Hanımeli Yöresel Ürünleri Satış Noktasının Dördüncüsü Velipaşa Hanı’nda Açılacak

Çorum Belediyesi’nden üreten kadınlara destek vermeye devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatlerinden olan Hanımeli Yöresel Ürünleri satış noktasının dördüncüsü Velipaşa Hanı’nda açılacak.

Çorum Belediyesi’nin üretime ve ekonomiye katkı sağlamaya yönelik çalışmaları arasında yer alan “Hanımeli Yöresel Ürünleri” projesi, üreten kadınlara gelir kapısı oluyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehrin 3 farklı noktasında açılan Hanımeli Yöresel Ürünleri satış noktasının dördüncüsünü Velipaşa Hanı’nda açacaklarının müjdesini verdi.

“Güçlenen Kooperatifler, Güçlü Kadınlar” projesinin kapanış toplantısında konuşan Başkan Aşgın, seçim vaatleri arasında yer alan hanımeli yöresel markasını kurarak üreten kadınlara destek verdiklerini belirtti.  Aşgın “Kadın kooperatifleri ile işbirliği yaparak şehrin 3 noktasında buraları açtık. Hanımeli Yöresel Ürünleri’nin dördüncüsünü de saat kulesinin yanındaki Velipaşa Hanı içerisinde açacağız.” dedi.

Sadece Çorum ile sınırlı kalmayıp dünya pazarına da açılmak amacıyla e-ticaret portalı oluşturduklarını ve internet üzerinden de Hanımeli ürünlerinin satışının yapılacağını belirten Başkan Aşgın, “Kadın kooperatiflerimizde ve kadın kültür merkezimizde üretilen ürünleri tüm dünyaya pazarlıyoruz” dedi.

Başkan Aşgın, tüm kooperatiflerin yanında olmaya ve üreten hanımları desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi