Çorum Belediyespor voleybol takımı yeniden sahaya çıkıyor. Bir yıl aradan sonra lige dönen Belediyespor, ilk maçını 17 Ekim’de Sungurlu Belediyespor ile oynayacak.  Voleybolda bu yıl ikinci ligde mücadele edecek Çorum Belediyespor önümüzdeki yıl birinci lige yükselmeyi hedefliyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, lig için hazırlıklara başlayan Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı sporcu ve antrenörleriyle bir araya geldi.  Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Voleybol Antrenörleri Yusuf Biçer, Serhat Erdoğan ve Mustafa Canbaş ile sporcular katıldı.

Çorum Belediyesi’nin birçok noktada olduğu gibi sporda da öncü belediyelerden birisi olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Farklı branşlarda, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılara imza atıyoruz. Gelecek vaat eden çok iyi sporcular yetiştiriyor ve sporda Çorum’un adını duyurmaya devam ediyoruz.” dedi.

Voleybol ligine geçtiğimiz yıl ara verdiklerini ve bu yıl çok iyi bir ekiple yeniden maçlara başlayacaklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Yusuf Biçer, Serhat Erdoğan ve Mustafa Canbaş hocamızla yeni bir takım kurduk. Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak voleybol ligine geçtiğimiz aylarda bölgesel lig ile başladık. İkinci ligden tekrar vira Bismillah diyoruz. Voleybol takımı olarak birinci lige çıkma hedefi ile lige başlıyoruz. Bir sonraki hedefimiz ise Efeler Ligi’dir. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Çünkü ekibimize güveniyoruz. Güzel bir takım oluşturduk. 17 Ekim’de maçlarımız başlıyor. Hazırlık çalışmaları ve kamp süreci devam edecek. Takımımız,  ilk maçında Sungurlu Belediyespor ile karşılaşacak. Bu maçla güzel bir başlangıç yaparak lige başlayacağız” dedi.

Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol takımı antrenörü Yusuf Biçer de bu yıl yeniden bir yapılanma içerisinde olduklarını belirerek “Hedefimiz şampiyonluk” dedi.  Üst liglerden transfer ettikleri sporcularla iyi bir takım kurduklarını dile getiren Biçer “Önümüzde 45 günlük süre var. ilk maçımızı 17 Ekim’de Sungurlu Belediyespor ile oynayacağız. İyi bir başlangıç yaparak lige hızlı bir giriş yapmak istiyoruz. Hedefimiz mart ayında Çorum Belediyespor’u birinci lige çıkartmak” dedi.

 

You may also like

More in Gündem