AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan 2020 yılında Çorum çiftçisine 300 milyon liralık destek ödemesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

Çorum Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Hasat bayramı” programında konuşan Milletvekili Ceylan, tarım ve sulama alanında yapılan çalışmalardan söz etti. Çorum’da 2001 yılında tarım arazilerinin yüzde 10’u sulanırken şu anda yüzde 50 seviyesini geçtiklerini belirten Ceylan “Hedefimiz sulanabilir arazinin en az yüzde 70’inin sulanmasıdır. Sulama sistemleri ile çiftçinin ekonomik geliri artacaktır. Hedefimiz Çorum’da tüm arazileri su ile buluşturmak. Çok iyi bir planlamamız var. Hiçbir zaman ödenekte sıkıntımız yok. Projeler tamamlandığında önümüzdeki yıllarda tüm arazileri su ile buluşturmuş olacağız” dedi.

2020 yılı sonu itibariyle çiftçiye 300 milyon lira destek sağlandığını belirten Milletvekili Ceylan,  “Hem pandemi ile mücadele ediyoruz, hem borçları erteliyoruz, hem de Çorum çiftçisine 300 milyon lira destek olduk. Daha iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi