Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan, Türkiye’nin en önemli tanıtım etkinliği 26. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı İstanbul’da açıldı.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılış programına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm Bakanı Ünal Üstel, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, birçok ilin valileri ve belediye başkanları ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.

İlimizin ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak amacıyla Çorum Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile fuarda 8. holde stant açılarak katılım sağlandı.

Çorum’un turizm ve kültür değerlerinin ön plana çıkartıldığı görseller kullanılarak hazırlanan standa gelen ziyaretçilere çeşitli tanıtım materyalleri, harita ve broşürler dağıtılıyor. Küçük ziyaretçilere ise Çorum’a özgü hazırlanan boyama kitabı ve balon hediye edildiği stantta İlimizin tarihi, kültürel ve değerleri yurt içi ve yurt dışından gelen sektör temsilcileri ile de paylaşılarak Çorum’un gezi noktaları ile ilgili bilgiler de veriliyor.

Geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 33.595 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atan EMITT, turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak bu yıl rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamayı hedefliyor.

Fuar 15 Nisan cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

You may also like

More in Gündem