Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Çorum Kitap Kültür Günleri, Çorum ve bölgenin yanı sıra ulusal basında da geniş yer buldu.

Çorum’da 2 yıl aradan sonra düzenlenen Çorum Kitap Kültür Günleri, katılan yayınevi, yazar ve ziyaretçi sayısıyla bölgenin en büyük kitap fuarı oldu. Bu özelliğiyle ön plana çıkan Kitap Kültür Günleri, Çorum ve bölge ile sınırlı kalmayıp ulusal basında da kendine yer buldu.

“Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz” sözünü her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türkiye çapında ses getirecek, bölgenin en büyük kitap fuarı olma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek başladıkları işi hedefin üzerinde bir katılımla nihayetlendirdiklerini ifade etti.

Başkan Aşgın, “10.’sunu gerçekleştirdiğimiz Çorum Kitap Kültür Günleri’nde 80 yayınevi, 100 yazar diye hedef koyduk. 83 yayın evi alt markalarıyla birlikte 166 yayın evi ve 100’ün üzerinde yazarın katılımı ile 115 bin kişinin ziyaret ettiği bir kitap fuarını Çorum’da gerçekleştirdik.” dedi.

25 bini öğrenci 115 bin kişi ziyaret etti

Fuarı ziyaret edenlerin 25 bininin merkez ve ilçelerden taşınan öğrenciler olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, bunun geleceğimiz için çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi. Aşgın, “25 bin öğrencimizi merkez ve ilçelerimizden taşımak suretiyle kitap fuarımıza getirdik. Burada önemli bir nokta var. Bu yavrularımız fuara gelince boş dönmesinler diye sanayicilerimiz ve esnafımızın da katkılarıyla 25 bin öğrencimizin her birine 30 TL değerinde kupon verdik. Her öğrencimiz en az bir kitap alsın istedik ve nihayetinde öyle de oldu. Yazarların yaptığı söyleşilere binlerce kişi katıldı. Çorum olarak bizleri gururlandıran bir etkinliği daha gerçekleştirdik.” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem