Çorum Kültür Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Payitaht Abdülhamid dizisinde Çorum’un tanıtımının yapılması nedeniyle Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum Kültür Turizm Derneği yöneticileri Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.  Dernek Başkanı Yaşar Budak Payitaht Abdülhamid dizisinde Çorum’un tanıtımının yapılmasından memnun olduklarını ifade etti. Budak “Çorum Kültür Turizm Derneği olarak ulusal bazda Çorum’un tanıtımına vermiş olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da ziyaretten dolayı Çorum Kültür ve Turizm Derneği’ne teşekkür etti. Çorum’un değerleri ile barışık olan herkesin memnun olacağı bir çalışmaya imza attıklarını vurgulayan Başkan Aşgın “Çorum Kültür ve Turizm Derneği’nin de bu anlamda bizlere katkısı oldu. Bu projeyi gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz” dedi. Tanıtımın büyük ses getirdiğini ifade eden Aşgın, şehrimizin tarihine ve kültürüne katkı veren bir tanıtım olduğunu belirtti.

Aşgın Çorum Kültür ve Turizm Derneği’nin önerisi ile böyle bir tanıtım çalışması gerçekleştirdiklerini açıklayarak, tüm sivil toplum örgütlerine çağrıda bulundu. Aşgın “Şehrimizin tanıtımı adına projesi olan tüm sivil toplum örgütleri bizlere fikirlerini getirsinler. Biz belediye olarak destek vermeye hazırız” dedi.

Çorum’un tanıtılmasına yönelik yapılan çalışmanın bazı basın kuruluşlarında eleştirilmesine de cevap veren Başkan Aşgın “Abdülhamid Han’a kızıl sultan diyenler ile şu anda bizim bu çalışmamızı eleştirenler aynı zihniyetteki insanlar. Bu tanıtıma karşı çıkanların bizim tarihimizle ve değerlerimizle barışık olmayan insanların olduğunu görüyoruz” dedi.

Başkan Aşgın, Çorum’un ulusal bazda tanıtımına harcanan 40 bin lira nedeniyle aydınlatma ihalesinin iptal edildiği yönündeki habere de tepki gösterdi. Aşgın “Çorum Belediyesi olarak bizim mali konular nedeniyle iptal ettiğimiz bir ihale yoktur” dedi.  Çorum Belediyesi’nin mali bakımdan en güçlü dönemini yaşadığını vurgulayan Aşgın, “850 milyon lira bütçesi olan bir belediyenin 40 bin lira nedeniyle bir ihaleyi iptal ettiğini söylemek samimiyetsizlik ve gerçeklerden uzaktır” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Eğitim