Çorum’da dün öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan Çorum-Samsun karayolu trafiğe kapandı.

Yoğun kar yağışı sonrası Çorum-Samsun ve Çorum-Amasya karayollarında kar ve buzlanmadan dolayı meydana gelen trafik kazaları nedeniyle ulaşım durdu. Hasan Zahir ve Kaymakçı rampalarında yolun tekrar trafiğe açılması için Karayollarına bağlı ekipler, sabah saatlerinden itibaren çalışmalarını hızlandırdı.

Çorum-Samsun karayolunun trafiğe kapanması nedeniyle yol boyunca uzun araç konvoylar oluştu. Karayolunda tedbir alan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, tüm araç sürücülerini dikkatli olmaları için uyardı. Uzayan araç kuyrukları nedeniyle bazı sürücüler araçlarını yol kenarlarında bulunan park alanlarına çekerken polis ekipleri de ağır vasıtaları yol kenarındaki uygun noktalarda depoluyor.

Karayolları ve polis ekiplerinin yoğun mesai harcadığı karayolunda kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sürerken Ankara yönünden gelen yolcu otobüsleri de otogarda yolun açılması için bekletiliyor.

You may also like

More in Asayiş