SMA hastası Minik Alp için Çorum Valiliği’nden izin alınarak başlatılan yardım seferberliğine bir destek de Çorum Web TV’den geldi.
Çorum Web TV’de Ramazan ayı boyunca her gün izleyiciyle buluşan “İftara Doğru” programı, pazar günü gerçekleşen canlı yayınında özel misafirlerini ağırladı. Programa SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden 4 aylık Alp bebeğin sağlıkçı olan anne ve babası konuk oldu. Çocuklarının hastalık sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Sevilay ve Mustafa Keskin çifti, yardım kampanyasına destek veren Çorum Web TV’ye teşekkür etti.
Minik Alp’in sesinin daha çok kişiye erişmesi amacıyla canlı yayını paylaşanlar arasından 3 kişiye nostaljik radyo hediyesi veren Çorum Web TV, yayın boyunca da Alp için düzenlenen yardım kampanyasına ait hesap numaralarını ekranda sabit tutarak izleyicilerden destek talebinde bulundu.
Başkan Aşgın Sürpriz Yaptı, Canlı Yayına Katıldı
Minik Alp’e destek için gerçekleştirilen özel yayını gören Belediye Başkanı Aşgın, sürpriz yaparak canlı yayına katıldı. “Alp, hepimizin Alp’i oldu” diyen Başkan Aşgın, Alp’in yaşaması için Çorumluların üzerine düşeni yapacaklarını ifade etti. Başkan Aşgın, Alp’e destek amacıyla bayramdan hemen sonra büyük bir yerel konserin de düzenleneceği müjdesini verdi.

You may also like

More in Gündem