Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu  81 ilde 100 Teknofest atölyesini Çorum’da da hayata geçireceklerini açıkladı. Çoştu ayrıca  “Çorum’a bir Bilim Parkı ya da Bilim Çorum isminde bir bilim merkezini kazandıracağız” dedi.

“Anadolu Bilişim Buluşmaları”nın 6’ncısına Çorum ev sahipliği yaptı. “Dijital Dünyaya Çorum’dan Bakış” ana teması ile Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde düzenlenen programda “Sanayi ve İş Dünyasında Dijital Dönüşüm”, “Kamuda Dijital Dönüşüm: Akıllı Devlet Teknolojileri”, “Şehirleri Bekleyen Yenilikler”, “Akıllı Şehircilik ve Akıllı Şehir Uygulamaları” ile Çorum’un öne çıkan lokomotif sektörlerinin durumu ve gelecek projeksiyonları ele alındı.

Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, 81 ile Teknofest atölyesi kurulacağını açıkladı. Çoştu, “İnsan kaynağı yetiştirilmesi noktasında önemli adımlar atıyoruz. Dijital dönüşüm teknoloji geliştirme kaynağı noktasında da insan kaynağı yetiştirme öncelikli hedeflerimiz arasında. Teknofestler, Dene Yap Atölyeleri bu ülkenin teknoloji kapasitesini ve potansiyelini ortaya koyan önemli çalışmalar. Türkiye genelinde tüm illerimizde Dene Yap Atölyeleri projesini hayata geçirdik. Benzer şekilde yeni bir proje için kolları sıvadık. 81 ilde 100 Teknofest atölyesini Çorum’da hayata geçireceğiz. Çorum’a bir Bilim Parkı ya da Bilim Çorum isminde bir bilim merkezini kazandıracağız” dedi.

Programa Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

You may also like

More in Gündem